Az embernek néha szüksége lehet arra, hogy az egyik helyről a másikra másoljon adatokat. Ilyenkor adott a régi, jól bevált pendrive, de mi van akkor, ha nevezetesen egy darab sincs Nálad?
Többek között erre a dologra találták fel a felhő tárhelyeket. Sok felhőszolgáltató létezik, közülük a legelterjedtebbek a következők:
Google drive
A kisebb állományok, valamint végtelen mennyiségű fénykép tárolására alkalmas, ha van Android rendszert futtató okostelefonod, vagy Gmail címed, akkor Neked már van is google tárhelyed, ebben a cikkben ezért sem beszélek róla.
Dropbox
Egy másik cikkben, a Google drive után majd kitérünk erre a szolgáltatóra is. Nagy előnye, hogy bizonyos hardverekkel való párosításért, valamint ajánlásért cserébe kaphatunk ingyenesen egy meghatározott időre plusz tárhelyet. A hátránya: ha ez az időszak letelt, akkor elég borsos áron használhatjuk tovább a nagyobb tárhelyet.
Onedrive
Számomra ez a legkedvesebb, ennek több oka van.
- A kliens program alapból benne van a Windowsban.
- Az ingyenes verzió 5 GB tárhelyet ad
- Havi 2099 forintért kapunk 1TB, azaz 1024 GB tárhelyet, mellé pedig Microsoft Office programcsomagot.
Jöjjön a regisztráció!
A https://ondrive.live.com cím beírásával, vagy a linkre kattintva nyisd meg a regisztrációs oldalt!
A bemutatóban természetesen az ingyenes verzió bemutatását fogom bemutatni, de ha érdekel a fizetős verzió, akkor kattints egyszerűen a csomagok megtekintésére, vagy keress bizalommal!
Az ingyenes regisztrációra kattintva ismét felajánlja a rendszer a csomagokat, de ezzel jelen esetben nem foglalkozunk. Van itt viszont egy másik kérdés:
Van-e már Microsoft fiókod?
Ha igen, akkor jelentkezz be, ha nem akkor kattints a “Microsoft-fiók létrehozása” gombra!

Ha még nincs Microsoft fiókod, akkor kattints a “Microsoft-fiók létrehozása” gombra!
A Microsoft-fiók létrehozásakor megadhatod már létező email címed, telefonszámod, vagy igényelhetsz teljesen új email címet.
Én a legutóbbit teszem, de Te dönthetsz másként is. Ha szeretnéd már létező email címed használni, akkor csak töltsd ki a lenti két mezőt, ha a telefonszámodat használnád, akkor nyomj a “Telefonszám használata”, ha pedig új címet szeretnél, akkor kattints az “Új e-mail cím létrehozása” feliratra!

A regisztrációs email cím kiválasztása
Add meg a kívánt email címedet
Az általad megadott előtag után kiválaszthatod a felajánlott domaineket, majd add meg az általad kedvelt jelszót és kattints a “Tovább” gombra!

Itt döntheted el, hogy mi legyen az email címed és jelszavad
Az alábbiakban add meg születési adataidat, majd “Tovább”

Ide a saját adataid fognak kelleni
Értelelem szerűen add meg a képen lévő karaktereket, ha nem tudod egyből kiolvasni, akkor nyomd meg az “Új” gombot!

A kis- és nagybetűk között nem tesz különbséget a rendszer.
El is készültünk, innentől kezdve már csak fel kell töltögetni az állományokat, a másik számítógépen, táblagépen, vagy éppen telefonon pedig csak belépsz az azonosítóddal és megtalálsz mindent!

El is készült a tárhelyed